Обележавајући Дан сећања на браниоце отаџбине страдале у ратовима 1990-1999. године у Граду Краљеву, крај спомен-обележја на коме су уклесана имена Краљевчана који су животе оставили на бранику отаџбине и оних чије су породице потом нашле уточиште у Краљеву, са спомен-фонтаном, овог 24. марта, двадесет шест година од почетка НАТО агресије, цвеће и венце положиле су бројне делегације – породица, сабораца, Града Краљева, Рашког управног округа, Војске, Полиције, борачких и инвалидских удружења, организација, друштава…. Полагање венаца испраћено је звуцима „Посмртног марша“, а обележавање на Тргу Јована Сарића започело је химном Србије „Боже правде“. Парастос херојима који се нису вратили својим најближима и својим домовима служили су свештеници Епархије жичке.
У оквиру обележавања 24. марта, у касарни „Јован Курсула“ у Јарчујку, одата је пошта погинулим припадницима 252. оклопне бригаде. Испред споменика на којем су исписана имена свих погинулих припадника тадашње 252. оклопне бригаде, интонирана је химна Републике Србије, минут ћутања, војни свештеник је служио помен и помолио се за 52 јунака који су живот дали за отаџбину, положени су венци на споменик посвећен овим јунацима у кругу касарне.
„Обележавамо дан који је трагичан за наш народ јер је много људи страдало у НАТО агресији извршеној без дозволе Савета безбедности Уједињених нација. Наша је дужност да се сећамо свих жртава наших бораца који су дали животе, оно што је највредније, за нашу домовину“, рекао је члан Градског већа града Краљева задужен за послове у вези са решавањем питања инвалида рата (војних и цивилних) и породица погинулих бораца Милан Стевановић.
Председник Удружења ратних војних инвалида Војислав Вукашиновић је истакао да морамо сви сваког дана у години да се сећамо бесмртних хероја, да водимо рачуна да се ти људи не забораве. Председник Удружења учесника ратова 1991-1999. године Сретен Лазовић је подсетио на то да је „њихов ‘милосрдни анђео’ убио 192 припадника из Рашког округа, целу једну генерацију, која је бранила отаџбину, а последице тог бесомучног рата осећају се и данас“. Међу породицама које су одале пошту својим најмилијима чије животе је ратни вихор однео, био је и Лазо Гајовић, отац Мирка Гајовића, тада деветнаестогодишњег војника, за којим бол не јењава већ 34 године…
Жртва свих оних који су своје животе уткали у нашу слободу обавезује на вечно сећање – порука је и овогодишњег обележавања Дана сећања на браниоце отаџбине страдале у ратовима 1990-1999. године у Граду Краљеву, које су заједно организовали Удружење породица палих бораца ратова од 1990. до 1999. године, Удружења учесника рата 1991-1999, Удружења ратних војних инвалида и Војске Србије, са Градом Kраљевом.